úterý, října 25, 2016

Poprvé v knihovně

Při hledání dalších krásných knížek k Vánocům jsem si uvědomila, že prostě všechny knížky nemůžeme mít. Sama jsem už delší dobu pociťovala touhu vydat se opět do knihovny. Už jsem tam pár let nebyla a moje domácí zásoba elektronických knížek se neúprosně zmenšovala. Čtečka je fajn, ale někdy je potřeba si vzít do ruky velkou těžkou knížku plnou obrázků.

Tak proto jsme se vydali do knihovny. Syn dostal vlastní průkazku a šli jsme vybrat nějakou pěknou knížku. Jeho požadavek byl, že chce encyklopedii. Bohužel v jeho věkové kategorii jsme nic moc nenašli. Syn si sám vybral jednu knížku Kocour Vavřinec. Je to komiks s jednostránkovými vtipnými příběhy. Druhou knížku jsem mu vybrala já. Jmenuje se Lumír včelaří. Vybrala jsem ji podle obrázků, ani jsem ji moc neprohlížela, o to víc jsem byla překvapená doma. Krásně pojatá encyklopedie o včelaření. Ani jsem netušila, jaký poklad jsem si půjčila. Všem ji můžu doporučit. Výborně zpracované.Asi to tak budeme dělat i do budoucna. Plánuji udělat z pondělí den, kdy se chodí do knihovny.
A protože měl syn svátek, máme teď i jednu novou vlastní knížku. Napsal ji psycholog a používá metody, k navození spánku. Opravdu musím potvrdit, že pokud se držíte návodu, začne se vám chtít spát. Syn už v půlce knížky klidně dýchal, později začal zívat, ani ho nezajímaly obrázky. I na mě to působilo. Ideální, když se chystáte usnout společně s dítětem. Nádherné ilustrace.

Krásné dny
L.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...